Family Power

Media

Kobiecy wieczór - Konflikty i kłótnia

Często słyszymy unikaj konfliktów, nie kłóć się. Czasem się jej boimy, czasem ją prowokujemy. Czy może z niej płynąć coś pozytywnego?
Więcej na RDC.

Kobiecy wieczór

Joanna Kondrat i Magdalena Wiatrowska o rodzicielskim kołowrotku. To jest cykl webinarów oferujących kompleksowy pakiet wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, świadomego rodzicielstwa, rozwoju emocjonalnego. Więcej na RDC.

Świadome Rodzicielstwo Radiu Kraków

„Świadome rodzicielstwo to przede wszystkim gotowość do przyglądania się sobie, swoim przekonaniom i poglądom. Nie da się uniknąć przy tym błędów, zresztą bycie idealnym rodzicem byłoby nieznośne przede wszystkim dla naszych dzieci…” To tylko fragment mojej wypowiedzi. Zachęcam do przesłuchania całej audycji.
Więcej w Radiu Kraków.

Od LĘKU do ŚWIADOMEGO RODZICIELSTWA

Kolejny odcinek Rozmów Regeneracyjnych to niezwykle inspirująca historia Magdaleny Wiatrowskiej, która mimo lęków i obaw postanowiła pójść swoją drogą! To historia o odwadze i zaufaniu do siebie. O słuchaniu siebie w tłumie doradców, którzy mają inne zdanie. Historia o tym jak to jest sprzedać dobrze prosperujący biznes i pójść swoją drogą. Więcej w Ivoox.

„Mamooo, nudzi mi się…” – kiedy pozwolić dziecku na nudę?

Mamoooo, nudzi mi się!!! Znacie to? Dziś w Pytanie na śniadanie byłam gościem właśnie w tym temacie.

JAK BYĆ DOBRYM RODZICEM

Rewolucja w wychowaniu opracowana przez Dr Shefali Tsabary, ulubioną psycholog rodzinną znanej prezenterki Oprah Winfrey, już w Polsce. Program Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji został inspirowany oraz opracowany przy współpracy z Dr Shefali przez pierwszą w Polsce Coach certyfikowaną przez Dr Shefali Tsabary w Nowym Jorku. Dlaczego ta metoda jest tak innowacyjna i rewolucyjna? Świadome Rodzicielstwo łączy nauki wschodu z zachodnim podejściem. Dzięki temu otrzymujemy głęboki proces, docieramy do niekorzystnych przekonań i wartości, zaszczepionych podczas dorastania. Dostępne na rynku metody poruszają jedynie aspekt psychologiczny, a my wchodzimy znacznie głębiej do źródła problemu, co umożliwia głębokie zrozumienie na poziomie holistycznym.

Czytaj więcej na: Interia.

GNIAZDOWANIE: LEPSZA METODA ROZSTANIA?

Pandemia wprowadziła nie tylko wiele niepokoju do naszego życia, ale także w niektórych przypadkach wpłynęła na jego całkowitą zmianę. Wiele małżeństw zdecydowało się na rozstanie, jednak jak to zrobić, aby być w zgodzie ze sobą, oraz nie wprowadzać do życia dzieci niepotrzebnych perturbacji? Na pomoc przychodzi ornitologia, a dokładniej gniazdowanie. 🤗Miałam ostatnio okazję wymienić swoje spostrzeżenie na ten temat w artykule opublikowanym na portalu Interia, gdzie Monika Szubrycht szczegółowo opisała to zjawisko. Zapraszam do przeczytania całego artykułu, Monika rzetelnie opisała zjawisko gniazdowania włączając zarówno pozytywne jak i te wątpliwe aspekty.

Czytaj więcej na: Interia.

Oczekiwania vs. rzeczywistość

Magdalena Wiatrowska, założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji, mówi wprost: – Oczekiwania społeczne i presja, którą matki same na siebie nakładają porównując się z wzorami matek z social mediów, jest ogromna. Co im to robi? Gonią niedościgniony, wyimaginowany wzór – większość matek w social mediach jest wypielęgnowanych, wypachnionych, świecących przykładem zaradności, odpowiedzialności, a przy tym spontaniczności, oczywiście w tym również są boginiami seksapilu i wzorowymi żonami – co powoduje, że wzorzec „niewystarczająco dobra” wciąż się pogłębia i zamienia naturalną radość z macierzyństwa w poczucie udręczenia. Swoją drogą, ile można czerpać satysfakcji ze zmieniania pieluch i gotowania obiadków? Czas również nie jest z gumy, innym (głównie tym z social mediów) tak wspaniale się udaje, a „ja taka nieogarnięta” – wiadomo coś ewidentnie „musi być ze mną nie tak”! – Żyjemy w iluzji, oglądając się na innych, wciąż się porównując, zapominamy o sobie i swoich talentach. Ba! Większość z nas uważa, że nie ma żadnego talentu! Do tego ciężar macierzyństwa dokłada kolejną cegiełkę, bo nikt nie powoduje w nas tyle trudnych emocji, co nasze dzieci. A dzieci patrzą na tę naszą batalię, czują nasze rozedrganie, wysysają z mlekiem matki poczucie nieadekwatności – podsumowuje założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa.

Czytaj więcej na: Styl.

KONTROLA ŻYCIA JEST ILUZJĄ

Magdalena Wiatrowska, założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji, wie, jak trudno jest części z nas odnaleźć się w roli rodzica. Dlatego swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera dorosłych w wychowywaniu swoich pociech. Monika Szubrycht, Interia.pl: Czy da się ochronić dzieci przed lękiem? Magdalena Wiatrowska, Family Power: Zamiast chronić dzieci przed lękiem, powinniśmy pomóc im sobie z nim radzić. Pomoc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, zamiast w ich wypieraniu to najlepsze co możemy dla nich zrobić w kontekście całego ich życia. Osoby, które potrafią radzić sobie z lękiem oraz trudnymi emocjami wiodą życie, w którym nie próbują walczyć z tym na co nie mają wpływu, rozpoznają natomiast przestrzeń, na którą mają wpływ. Potrafią wejść w naturalny stan „flow”, gdzie znajduje się otwarta przestrzeń kreacji. To piękny stan, do którego wszyscy mamy dostęp, tylko wiele z nas o tym zapomniało. Główną z przyczyn zapomnienia o tym naturalnym połączeniu z „flow” jest właśnie lęk.

Czytaj więcej na: Interia.

ŚWIADOME RODZICIELSTWO

9-miesięczny program rozwojowy dla Rodziców i osób zainteresowanych Świadomym Rodzicielstwem i rozwojem własnym. Rodzicielstwo nie pozostawia złudzeń, wyciąga na powierzchnie nasze cienie i to od nas zależy, czy okryjemy je blaskiem świadomości, czy też będziemy wypierać i udawać, że ich tam nie ma, lecz one i tak wrócą w dodatku ze zdwojoną siłą. Trudno jest uciec przed sobą, zwłaszcza jak się jest rodzicem.

Czytaj więcej na: Interia.

Akceptacja bez oceny

Każdy z nas posiada trzy podstawowe potrzeby – bycia widzianym, bycia słyszanym i bycia docenianym, czy kochanym w zależności od definicji. Kiedy nie ma miłości bezwarunkowej, dzieci swoim życiem próbują zasłużyć na miłość rodziców. Proces świadomego rodzicielstwa to jest danie sobie samemu bezwarunkowej miłości – mówi Magdalena Wiatrowska, założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji.

Czytaj więcej na: Interia.