Bezpłatny webinar – Domowe konflikty. Jak sobie z nimi radzić? – część II

W tej części dowiesz się:

• Jak sobie radzić z rówieśniczymi konfliktami Twoich dzieci, kiedy wkraczać, kiedy pozostać w zaufaniu, że dziecko samo sobie poradzi.
  • Jak wspierać siebie i dzieci w konfliktach.
  • Kim są empaci i dlaczego powinni szczególne dbać o swój dobrostan umysłowo-emocjonalny.

Jak dotychczas spotkanie odbędzie się na zoomie i będzie z Waszym udziałem, jeżeli chcesz zadać jakieś pytanie wcześniej, istnieje również taka możliwość – napisz do nas, lub podczas nagrania na żywo. 🙂

W potrzasku wrzasku.

Świadome Rodzicielstwo, czyli świadomie do podświadomości…

Jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości?

Termin: Czwartek, 17 grudnia, godz. 21:00

Miejsce: Twoja kanapa w Twoim domu ?

Zapisy

To co miało popłynąć już popłynęło. Tam, gdzie był kryzys, długi czas spychany pod powierzchnię, zawijany pod dywan, chowany głęboko do szafy, w ostatnim czasie znacznego natężenia kontaktów w bliskiej przestrzeni – wypłynął. Wypłynęły, bóle, smutki, żale, niespełnione oczekiwania, pękła frustracja… Co będzie dalej? Jak będzie wyglądać nowa rzeczywistość? Jak teraz będziemy układać puzzle rzeczywistości? Czy te kawałki jeszcze do siebie pasują?

Jest bardzo intensywnie

Na sesjach indywidualnych przelewa się wiele dramatów. Sposób odbierania rzeczywistości jest mocno zaburzony przez silne emocje. Demony przeszłości powróciły, wiele razy słyszałam: „ … nie mogę uwierzyć, że znowu to zrobiłam…”, „…nie mogę uwierzyć, że zachowałam się dokładnie jak moja matka”, „obiecywałam sobie, że nigdy nie zrobię tego własnym dzieciom, a teraz…”. A teraz odpalają się najmocniej wzorce. Wzorce, czyli innymi słowy demony przeszłości, schematy zachowań, „rozjechany” system wartości, który nawet nie jest Twój, może teraz odbijać się głośną czkawką. Łapiesz się na tym, że mówisz nie swoim głosem, że robisz coś zanim zdążysz pomyśleć, że to wszystko Cię przerasta.

Znowu to samo, ten sam ból, ten sam lęk, ta sama frustracja i koło toczy się dalej.

Chcę Ci powiedzieć, że jesteś OK!

Samo to, że to czytasz i dajesz sobie możliwość spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy – to pierwszy krok. Nie jesteś ideałem i nigdy nie będziesz – to nie wstyd! Nikt nie jest idealny i wszyscy mamy jakieś problemy i wszyscy radzimy sobie z nimi na różne sposoby, a czasem po prostu sobie nie radzimy. Jeżeli czujesz, że ostatni czas Cię przerósł, że nie ogarniasz emocji, że powtarzają się trudne zachowania Twoje lub Twoich bliskich i nie masz już sił to uwierz mi nie jesteś sam/a.

Często, w problemach, mamy takie przeświadczenie, że jesteśmy w tym sami, że to na pewno tylko ja się tak czuję. Co jeszcze bardziej wzmaga poczucie osamotnienia i bezsilności. Nie jesteś w tym sam/a! Zapraszam Cię do udziału w bezpłatnym webinarze z sesją pytań i odpowiedzi.

Prowadzące:

Magdalena Wiatrowska

Pedagog, nauczyciel, trener; Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego, certyfikowany trener metody Points of You®, Coach Świadomego Rodzicielstwa w Conscious Coaching Institute™ założonym w Nowym Jorku, prowadzonym przed Dr Shefali Tsabary.

Na co dzień prowadzi głębokie procesy rozwojowe, ma wielu klientów na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Izraelu, Kanadzie. Pomaga uwolnić się od traum, nawiązywać autentyczne, świadome relacje. Uczy, jak być z emocjami, szczególnie trudnymi, jak w naturalny sposób radzić sobie z lękiem. Bardzo skutecznie pomaga odnaleźć oraz transformować tzw. „momenty utykania”.

Prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Warszawie, który nie tylko przeprowadza Uczestników przez bardzo konkretny i głęboki proces rozwojowy w duchu świadomego rodzicielstwa i przede wszystkim świadomego życia, ale również otwiera ścieżkę kariery zawodowej dla chętnych przekazywania dalej idei i metody Consciuos Parenting Dr Shefali Tsabary.

Prywatnie mama dwójki dzieci, jej działania można śledzić m.in na stronie: familypower.edu.pl oraz siegnijpomoc.pl.

Mirosława Kaletka

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Job Coaching – doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery. Certyfikowany ­­Coach International Coaching Community.

Na co dzień prowadzi transformujące procesy coachingowe w oparciu o holistyczne podejście do człowieka. Pomaga wydobyć zasoby i uruchomić wewnętrzną moc. Kieruje się uważnością w relacjach i wrażliwością na potrzeby innych. Wspiera w odkodowaniu wzorców i strategii, które często nieświadomie realizujemy w życiu. Sprawia, że tajniki komunikacji stają się transparentne, a budowanie relacji jest czystą przyjemnością.

Od lat, świadomie dobierając metody i narzędzia rozwojowe, współorganizuje i prowadzi projekty szkoleniowe dla biznesu. Doradza, czym kierować się przy wyborze kierunku edukacji i jak poruszać się po ścieżce kariery zawodowej. Jest autorką unikatowego podejścia do prowadzenia warsztatów w formie pokoi kompetencyjnych.

Prywatnie mama nastolatka.

Webinar odbędzie się na platformie Zoom. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz w odpowiedzi zwrotnej dane do webinarowego pokoju spotkań. Upewnij się, że masz dostęp do platformy Zoom. Jeżeli będziesz korzystać ze smartfona, potrzebujesz zainstalować aplikację Zoom.

Do zobaczenia!