Family Power

Wsparcie dla Rodzin w emocjonalnym bólu – bezpłatny webinar


Zapisz się teraz! Termin: czwartek 29.10 godz. 21:00


  Webinar dla rodziców w trudnych relacjach partnerskich, uwikłanych w przemoc emocjonalną, obawiających się o dzieci, w relacjach pełnych manipulacji, obwiniania, lęku, żalu, rozczarowania.

  Czego się dowiesz:

  • Jak chronić siebie i dziecko
  • W jaki sposób komunikować się w trudnej relacji
  • Gdzie możesz zgłosić się po pomoc
  • Jakie są rodzaje przemocy i na co należy zwrócić uwagę
  • Jak wzmacniać siebie i zdrowe więzi w swoim życiu
  • Na co masz realny wpływ, a na co wpływu nie masz w kontekście relacji

  Sytuacje przemocowe, ból emocjonalny, wysoki poziom stresu oraz lęku staje się coraz bardziej powszechny. Przemoc to nie temat dotyczący tylko „uboższych rodzin” często połączony z alkoholem. Przemoc często wydarza się w domach, gdzie z pozoru z zewnątrz wszystko wygląda wręcz idealnie i nigdy na nikogo nikt ręki nie podniósł. Tam jednak płynie ból emocjonalny, poniżanie, walka o władzę i wpływy, postawa jesteś ze mną lub przeciwko mnie, brak przestrzeni na otwarty dialog – „jeżeli się ze mną zgadzasz to wspaniale, jeżeli się ze mną nie zgadzasz lub twoja odpowiedz nie będzie zgodna z moimi oczekiwaniami, szykuj się na opresje”.

  Manipulacyjne komunikaty, często dialog w stylu – gdybyś tylko to zrobiła lub tego nie zrobiła byłoby wszystko w porządku, widzisz to jest Twoja wina, jesteś do niczego, nic nie potrafisz zrobić dobrze, może ty nie powinnaś mieć dzieci, jak śmiałaś się tak zachować, co ty sobie w ogóle wyobrażasz? Dlaczego tego nie posprzątałaś, co to znaczy, że jesteś zmęczona, w kółko jesteś zmęczona, weź się wreszcie do roboty. Ten dzieciak źle się uczy przez ciebie, to wszystko twoja wina, nie potrafisz go upilnować, on musi wiedzieć kto tu rządzi, zaraz jej pokażę.

  A widziałaś jak ona to zrobiła, dużo lepiej od ciebie, może się od niej naucz, może tobie też wyjdzie, choć może odpuść sobie, przecież tobie nic dobrze nie wychodzi, ale chociaż spróbuj… Brak przewidywalności – jednego dnia niby miło, ale ciągle coś wisi w powietrzu, czujesz się jakbyś siedziała na tykającej bombie, która nie wiadomo kiedy wybuchnie. Bardzo charakterystyczne w tych relacjach są tzw. miesiące miodowe, jest to czas kilka dni, czasem potrafi rozciągnąć się nawet do tygodni, gdy zaczyna się robić naprawdę miło i jakby tak normalnie, zaczynasz mieć nadzieję, że może jednak coś się zmieniło, że już więcej Cie nie poniży, po czym BUM – i znowu wraca potwór. Znowu nie wiesz co się dzieje, znowu się boisz, masz ogromne poczucie winy, bo znowu zaczynasz wierzyć, że to naprawdę Twoja wina, że on się tak zachowuje przez Ciebie, bo przed chwilą przecież wszytsko było w porządku, naprawde było w porządku?

  Unikasz ludzi, wstydzisz się o tym mówić, w ogóle wstydzisz się, że doprowadziłaś do takiej sytuacji. Masz coraz niższą samoocenę. W zasadzie ciężko mówić o poczuciu własnej wartości, bo co to za wartość. A dziecko świetnie wyczuwa twoje stany emocjonalne i chłonie je, jak swoje. Może nawet zaczyna chorować, czujesz się bezradna, chcesz zasnąć i obudzić w innym świecie. Podejmujesz próby tworzenia iluzji, wciąż nakładasz nowe maski, by być lepszą żoną, partnerką, matką. Może uciekasz w pracoholizm, a może zaczynasz szukać uznania w oczach innych osób. To błędne koło.

  Webinar poprowadzą:

  Magdalena Wiatrowska

  Pedagog, nauczyciel, trener; Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego, certyfikowany trener metody Points of You®, Coach Świadomego Rodzicielstwa w Conscious Coaching Institute™ założonym w Nowym Jorku, prowadzonym przed Dr Shefali Tsabary.

  Na co dzień prowadzi głębokie procesy rozwojowe, ma wielu klientów na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Izraelu, Kanadzie. Pomaga uwolnić się od traum, nawiązywać autentyczne, świadome relacje. Uczy, jak być z emocjami, szczególnie trudnymi, jak w naturalny sposób radzić sobie z lękiem. Bardzo skutecznie pomaga odnaleźć oraz transformować tzw. „momenty utykania”.

  Prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Warszawie, który nie tylko przeprowadza Uczestników przez bardzo konkretny i głęboki proces rozwojowy w duchu świadomego rodzicielstwa i przede wszystkim świadomego życia, ale również otwiera ścieżkę kariery zawodowej dla chętnych przekazywania dalej idei i metody Consciuos Parenting Dr Shefali Tsabary.

  Prywatnie mama dwójki dzieci, jej działania można śledzić m.in na stronie: familypower.edu.pl oraz siegnijpomoc.pl.

  Mirosława Kaletka

  Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Job Coaching – doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery. Certyfikowany ­­Coach International Coaching Community.

  Na co dzień prowadzi transformujące procesy coachingowe w oparciu o holistyczne podejście do człowieka. Pomaga wydobyć zasoby i uruchomić wewnętrzną moc. Kieruje się uważnością w relacjach i wrażliwością na potrzeby innych. Wspiera w odkodowaniu wzorców i strategii, które często nieświadomie realizujemy w życiu. Sprawia, że tajniki komunikacji stają się transparentne, a budowanie relacji jest czystą przyjemnością.

  Od lat, świadomie dobierając metody i narzędzia rozwojowe, współorganizuje i prowadzi projekty szkoleniowe dla biznesu. Doradza, czym kierować się przy wyborze kierunku edukacji i jak poruszać się po ścieżce kariery zawodowej. Jest autorką unikatowego podejścia do prowadzenia warsztatów w formie pokoi kompetencyjnych.

  Prywatnie mama nastolatka.

   

  Webinar odbędzie się na platformie Zoom. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz w odpowiedzi zwrotnej dane do webinarowego pokoju spotkań. Upewnij się, że masz dostęp do platformy Zoom. Jeżeli będziesz korzystać ze smartfona, potrzebujesz zainstalować aplikację Zoom. 

   

  Do zobaczenia!

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *