Family Power

Pierwsze zajęcia Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Polsce

Aaaaaa tak dużo się dzieje. Wróciłam z Los Angeles, widziałam się z Dr Shefali. O tym w kolejnym poście. Przepraszam, ale FB i generalnie social media mają nadal u mnie najniższy priorytet. Na co dzień prowadzę dużo sesji rozwojowych, pomagam procesować emocje, mam wielu klientów głównie zza granicy, dlatego też często wyjeżdżam. Gdy wreszcie pozwolilam sobie robić to co kocham, rzeczy same zaczęły sie dziać i nurt życia płynie zupełnie naturalne, ja staram się nie przeszkadzać za bardzo.

W ubiegłą niedzielę rozpoczęłam I edycję rocznego programu Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Polsce. Mamy pełną grupę i płyniemy z głębokim procesem. Pierwsze zajęcia były mocno skupione wokół medytacji, a myśl przewodnia jaka nam towarzyszyła to fakt, że byliśmy zanim pojawiły się myśli i emocje.

Uczymy sie dystansu do siebie oraz brania odpowiedzialności za swoje emocje. Emocje, które się pojawiają są ważnymi wskazówkami i drogowskazami na naszej drodze. Dzieci i relacje z nimi, są naszymi nauczycielami, pokazują nam, kiedy należy zrobić pauzę i zajrzeć w głąb siebie.

Świadome Rodzicielstwo nie jest kolejną metodą, która oferuje różnorodne narzędzia, to podejście do życia, które zwraca uwagę na koncentrację na dynamice relacji i tym co ta dynamika nam pokazuje. Jest to głęboki proces rozwojowy, który prowadzi do bardziej świadomego i pełnego życia oraz doświadczania i pełnej akceptacji siebie, a także naszych bliskich.

Czy jest to możliwe?

Z własnego przykładu widzę, że tak. Kiedyś byłam królową dramatów, teraz zdecydowanie bardziej koncentruje się na przeżywaniu emocji, a nie na myśleniu ich. To właśnie myślenie emocji, czy dorabianie historii, tworzy wielkie dramaty ? i tak o to nosimy wiele masek, aby odreagować to, co chcemy zakryć. Robimy to nieświadomie, proces przez który przechodzimy w Instytucie umożliwia nam zobaczenie tych schematów i transformację.

Ps. Specjalne podziękowania dla Sylwi Lewińskiej za ugoszczenie nas w swoich zacnych progach Centrum Helen Doron Bródno

Dla zainteresowanych programem Instytutu zapraszam na priv. W lutym 2020 wystartuje kolejna edycja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *