Family Power

Konferencja – Świadome Rodzicielstwo

Mamo, Tato, nie oceniaj, zrozum, kochaj, wspieraj MNIE I SIEBIE!
REWOLUCJA W WYCHOWANIU – ŚWIADOME RODZICIELSTWO

Specjalnie dla nas wykład online na żywo poprowadzi Dr Shefali światowej sławy specjalistka, ulubiona Psycholog Rodzinna Amerykańskiej Prezenterki Oprah Winfrey.

Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Czerwcowy wykład jest wykładem inaugurującym otwarcie Centrum Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji przy Akademii Innowacji Pedagogicznych w Fundacji Conviventia im. Juliusza Słowackiego.

Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z całego świata pracujących na co dzień z rodzinami. Podczas czerwcowej konferencji jednym z prelegentów będzie również psychoterapeutka z Maroka Khadija Bennani, która opowie nam, dlaczego świadome rodzicielstwo, jest tak wyjątkowe, oraz o tym jak ta metoda wpłynęła na jej życie, a także jak pomaga zmieniać życie innych rodzin w Maroku.

Dla kogo konferencja:

 • Dla Rodziców
 • Nauczycieli
 • Pedagogów
 • Specjalistów pracujących z dziećmi

Co zyskasz po konferencji:

 • Zaczniesz patrzeć na swoje dziecko jak na najlepszego nauczyciela
 • Zaczniesz budować obraz swojego dziecka jako niezależną, mądrą, odpowiedzialną, ambitną i empatyczną osobę

Dowiesz się jak:

 • Uważnie być z dzieckiem i rozmawiać tak, aby dodawać skrzydeł
 • Skutecznie poprowadzić swoje dziecko tak, aby radziło sobie z trudnymi emocjami takimi jak: lęk, złość, smutek
 • Wzmocnić relacje rodzinne
 • Budować w dziecku poczucie własnej wartości
 • Skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach
 • Nauczyć dziecko podejmować mądre decyzje
 • Czym są zdrowe granice i jak je skutecznie budować
 • Efektywnie spędzać czas z dzieckiem, szczególnie gdy tego czasu jest niewiele

Prelegenci


Dr Shefali Tsabary

Urodziła i wychowała się w Indiach. W wieku 21 lat wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Podjęła studia z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, tam również obroniła doktorat.

Jest autorką trzech książek: (wydanych i przetłumaczonych na język polski: „Przebudzona Rodzina, jak wychowywać wewnętrznie silne, odporne i świadome dzieci.” „Świadomi Rodzice, budząc siebie, wzmacniasz swoje dziecko.” oraz „Bez kontroli, czy wychowując dziecko musimy używać kar i dyscypliny?”) określanych mianem bestsellerów w tematyce rodzina i relacje.

Dr Shefali prowadzi wykłady na całym świecie, Jej popularność naturalnie wzrosła po udziale w programie Super Soul Sunday prowadzonym przez jedną z najbardziej znanych amerykańskich prezenterek: Oprah Winfrey. Pierwsze nagranie z udziałem Dr Shefali ukazało się w 2014 roku, od tamtego czasu, jest częstym gościem u Oprah oraz u wielu innych popularnych prezenterów na całym świecie. W programie Good Morning America Dr Shefali została odznaczona tytułem: pierwszej i jak dotąd jedynej osoby, która doprowadziła Oprah do łez przed kamerą.

W tym roku otworzyła: Conscious Coaching Institute™, w którym przekazuje ogrom wiedzy i umiejętności na bazie własnego doświadczenia oraz z udziałem światowej klasy specjalistów z całego świata. Jej metoda uzyskało miano rewolucji w wychowaniu z uwagi na podejście, które prowadzi do prawdziwej transformacji w życiu rodzinnym oraz społecznym. Prywatnie Dr Shefali mieszka w Nowym Jorku wraz z mężem i nastoletnią córką.


Khadija Bennani

Jest matką, terapeutką i certyfikonwanym coachem rodzicielskim. Od 10 lat pomaga rodzicom nawiązywać lepsze relacje ze sobą oraz z dziećmi. Jest w ciągłym procesie rozwoju, poszerzając wiedzę w zakresie rodzicielstwa ucząc się m.in. od samej Dr Shefali.

Khadija prowadzi prywatną praktykę w Casablance, gdzie pracuje zarówno z grupami oraz prowadzi sesje indywidualne. Jej działania można śledzić w social media pod nazwą: Le Parent Conscient.

Khadija Bennani, opowie nam, dlaczego Świadome Rodzicielstwo, jest tak wyjątkowe, oraz o tym jak ta metoda wpłynęła na jej życie, a także jak pomaga zmieniać życie innych Rodzin w Maroku.


Magdalena Wiatrowska

Magister Pedagogiki Specjalnej (absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego), certyfikowany trener metody Points of You®, Coach Świadomego Rodzicielstwa oraz Świadomego Życia w Conscious Coaching Institute™ założonym w Nowym Jorku, prowadzonym przed Dr Shefali.

Na co dzień prowadzi głębokie procesy rozwojowe, pomaga rodzinom nawiązać autentyczne, świadome relacje, pomaga uwolnić się od traum. Uczy, jak być z emocjami, szczególnie trudnymi, jak w naturalny sposób radzić sobie z lękiem. Bardzo skutecznie pomaga odnaleźć tzw. „momenty utykania” i pomaga krok po kroku je przełamywać.

Przygotowała i prowadziła program dla dzieci w wieku 5-10 lat: Little Lider Power, a wraz z nim warsztaty: „Mówię tak, mówię nie, wszyscy rozumieją mnie” Przez 9 lat prowadziła szkołę językową, w której również uczyła i szkoliła nauczycieli, na bazie tego doświadczenia przygotowała program dla nauczycieli: „Krok po kroku do idealnej lekcji”, mający na celu przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz wzmocnienie empatii w relacji z dziećmi.

Aktualnie jako wicedyrektor Akademii Innowacji Pedagogicznych i pomysłodawczyni Akademii Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji przy współpracy z Fundacją Conviventia im. Juliusza Słowackiego współorganizuje konferencje z udziałem Dr Shefali oraz tworzy program dwuletniego kursu dla rodziców i osób pracujących na co dzień z dziećmi.

W wolnym czasie prowadzi dwa projekty: Family Power oraz Sięgnij PoMoc, gdzie udostępnia artykuły oraz medytacje własnego autorstwa, prowadzi również sesje indywidualne oraz kręgi online w języku polskim oraz angielskim, ma klientów na cały świecie m.in w. Anglii, Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych.

Od lat współorganizuje wyjątkowe wyjazdy rodzinne, gdzie dzieci mają bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych w tym językowych i komunikacyjnych, a rodzice mają przestrzeń dla siebie plus wyjątkowe warsztaty Family Power skierowane do rodziców i opiekunów.

Prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci, od których nieustannie czerpie bardzo cenne życiowe lekcje. Często podróżuje po świecie, w ubiegłym roku spędziła w Azji wraz z rodziną 7 miesięcy.


Marta Spyrczak

Dziennikarka, aktywistka, autorka książek. Od wielu lat zajmuje się tematyką społeczną oraz szeroko rozumianą ochroną zdrowia. Instruktor masażu dzieci i niemowląt metoda Shantala. Ukończyła kurs pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 r. życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego. Bierze udział w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących rozwoju

Prelegentka i czynny uczestnik licznych konferencji, debat, sympozjów i sejmowych komisji zdrowia. Była redaktorką i opiekunką działu wcześniaków w Kwartalniku Laktacyjnym, pierwszym polskim magazynie o karmieniu piersią i rodzicielstwie bliskości a także pisała dla portalu „Dzieci są ważne”, pierwszego polskiego serwisu internetowego poświęconego w całości idei naturalnej opieki i pielęgnacji dziecka.

Obecnie jej artykuły można znaleźć w lifestylowym magazynie dla mam „The Mother Mag”. Przygotowuje także swoją autorską audycję, w której będzie można znaleźć wywiady z ekspertami na co dzień zajmującymi się pomocą rodzicom w trudnej sytuacji życiowej oraz z osobami, które bezinteresownie czynią dobro, a także ze zwykłymi – niezwykłymi rodzicami wyjątkowych dzieci.

Charytatywnie angażuje się w wiele akcji na rzecz pomocy przedwcześnie urodzonym oraz niepełnosprawnym dzieciom. Z Koalicją dla Wcześniaka
podjęła walkę zakończoną sukcesem – o rozszerzenie profilaktyki zakażeń wirusem RSV na wcześniaki urodzone powyżej 28tc. Podczas konferencji i seminariów wraz z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia debatowała nad standardami opieki okołoporodowej. Od kilku lat związana z Fundacją Wcześniak, z ramienia której prowadziła spotkania grupy rodziców wcześniaków odbywające się w warszawskim szpitalu św. Zofii.

Prywatnie mam trójki wyjątkowych dzieci. Dwóch dziewczynek – Józefiny i Marianny oraz Kazimierza – wcześniaka z 31tc, m.in. z porażeniem mózgowym dziecięcym, padaczką lekooporną i wadą serduszka. O ich wyjątkowości pisze jako Marta Spyrczak • Matka Kazika. To tam pokazuje kadry codzienności i rozmawia o rodzicielstwie — niełatwym, bo naznaczonym przedwczesnym porodem i niepełnosprawnością dzieci.


Cała kwota zebrana podczas sprzedaży biletów na wydarzenie zostanie przekazana na realizację celów statutowych Fundacji Conviventia im. Juliusza Słowackiego.

Bilety można nabyć elektronicznie; klikając: https://konferencja-swiadome-rodzicielstwo.konfeo.com/pl/groups

Serdecznie zapraszamy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *