Family Power

W Rodzicielskim kołowrotku – cykl webinarów dla Niebieskiej Linii

„W rodzicielskim kołowrotku” – cykl 6 webinarów oferujących kompleksowy pakiet wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, świadomego rodzicielstwa, rozwoju emocjonalnego. 

Do kogo są skierowane?

Rodzice, pedagodzy, nauczyciele. Wszyscy ci, którzy poszukują odpowiedzi (m.in.) na pytania: 

 • Jak każdego dnia wzmacniać poczucie wartości u dziecka?
 • Jak skutecznie wspierać dziecko?
 • Jak odkrywać jego talenty i mądrze pomagać w ich rozwijaniu?
 • Jak przekształcać konfliktowe sytuacje w cenne lekcje?
 • Jak zadbać o potrzeby wszystkich domowników, nie zapominając przy tym o sobie?
 • Jak rozwijać się w sytuacji kryzysowej?

Całkowity wpływ z Waszych wpłat przeznaczymy na rzecz Niebieskiej Linii IPZ – stowarzyszenia, które od 26 lat nieodpłatnie świadczy kompleksową opiekę psychologiczną, psychiatryczną i prawną na rzecz ofiar przemocy.

Prowadzące cykl webinarów zrzekają się jakiegokolwiek dochodu.

Dlaczego to ważne?

W pandemii liczba zgłoszeń przypadków przemocy wzrosła trzykrotnie. Niebieska Linia IPZ każdego roku wspiera ok. 1500 osób wielogodzinną, wielomiesięczną terapią. Obecnie – mierzą się z ogromnymi wydatkami na remont nowej siedziby. 360 metrów, 20 pomieszczeń. Wiemy, jak ważne są ich działania. Chcemy być częścią ich pięknego dzieła. Wierzymy, że i Wy poczujecie siłę, udzielając tego wsparcia.

Uczestnicząc w akcji zyskujesz dużą dawkę konkretnej wiedzy i jednocześnie wspierasz Niebieską Linię. Wspierając siebie i swoją rodzinę, niesiesz poMoc.

Dlaczego to co Wam powiemy na sześciu spotkaniach jest potrzebne?

 • Ostatni rok zmienił nasze życie, relacje, sposób postrzegania siebie i świata. 
 • Jako rodzice zostaliśmy zmuszeni do weryfikacji własnych przekonań, systemów wartości i sposobu wychowywania. Dostaliśmy szansę spojrzeć na własne rodzicielstwo z nieco innej perspektywy.
 • Żyjemy w czasach nachalnej sprzedaży usług. Niesieni chęcią zapewnienia naszym Dzieciom najwyższych standardów życia – dajemy się złapać w ułudę zapewnień, że im więcej im damy, tym więcej im zagwarantujemy…
 • Jako matki, pedagożki, psycholożki, prowadzące działalność edukacyjną od kilkunastu lat, mówimy dziś z pewnością w głosie, że większość podobnych zapewnień, to naciąganie rzeczywistości.

Kim jesteśmy?

Cykl webinarów poprowadzą dla Was trzy kobiety – matki, specjalistki w swoich dziedzinach, pracujące z Dziećmi i ich Rodzinami od kilkunastu lat. Łączy nas praktyka i pasja do pomagania, inspirowania, wprowadzania zmian skutecznie i nieszablonowo.

Oferujemy Wam naszą wieloletnią wiedzę i doświadczenie i zapraszamy Was do współtworzenia tego wydarzenia. Webinary otwierają przestrzeń na poruszenie konkretnych i ważnych spraw dotyczących funkcjonowania rodzin w dzisiejszej rzeczywistości. Otwieramy te przestrzeń dla Was, zapraszając tym samym do zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości, poszerzania perspektywy.

Dzielimy się z Wami odpowiedziami, które same chciałyśmy znać obserwując rozwój naszych Dzieci.

Twój udział równoznaczny jest z wpłatą darowizny w dowolnej kwocie

(minimalna kwota jednej cegiełki 50zł 1 cegiełka = 1 webinar)

zachęcamy do zakupu kilku cegiełek na konto Niebieskiej Linii IPZ: 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander


Więcej o webinarach

Webinar I – FrustRACJA – Jak dzięki świadomej obecności wzmacniać relacje w rodzinie i pozbywać się poczucia winy?

FrustRACJA – Jak dzięki świadomej obecności wzmacniać relacje w rodzinie i pozbywać się poczucia winy?

Frustracja, tak jej wiele, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Frustracja potrafi chwycić mocno za gardło, przemieniając nasze rodzicielskie anielskie oblicza (w końcu często tak bardzo się staramy) w najprawdziwsze wiedźmy i królowe dramatów. Czasem tłumimy je w sobie, często wypuszczamy na zewnątrz nie unosząc ciężaru.

Rezonuje to z Tobą? Nie jesteś idealna! I nie o to chodzi żebyś była! Wszyscy mamy różnego rodzaju obciążenia, a dookoła mnóstwo porad, różnorodnych podejść! Tak wiemy, same to przechodziłyśmy! Dlatego zapraszamy Cię do udziału w tym wydarzeniu.

Obiecujemy konkretną pigułkę wiedzy i całe mnóstwo inspiracji oraz wsparcia.

Przy okazji możesz pomóc Niebieskiej Linii IPZ!

Czego się dowiesz z pierwszego odcinka naszego cyklu:   

 • Słowo frustracja zawiera w sobie również słowo racja. Poprzyglądamy się w tym cyklu naszym emocjom i zadamy sobie konkretne pytania. 
 • Czego chroni nasza frustracja? 
 • W jaki sposób odnaleźć w niej rację wzmacniającą relację?
 • W jaki sposób zaadresować frustracje i inne trudne emocje pozostałych domowników – przede wszystkim Dzieci? 
 • Jakie role mają emocje i dlaczego są tak ważne? 
 • Jak możemy transformować złość, frustracje i rozczarowanie w cenne lekcje?
 • tyle i wiele więcej…

Otwieramy również przestrzeń na Wasze pytania.

Webinar II – W potrzasku wrzasku – pogłębiamy kontekst świadomej pracy z emocjami

W potrzasku wrzasku – pogłębiamy kontekst świadomej pracy z emocjami

W sytuacjach konfliktowych często sposób odbierania rzeczywistości jest mocno zaburzony przez silne emocje. Demony przeszłości powracają, wiele razy słyszałyśmy: „ … nie mogę uwierzyć, że znowu to zrobiłam…”, „…nie mogę uwierzyć, że zachowałam się dokładnie jak moja matka”, „obiecywałam sobie, że nigdy nie zrobię tego własnym dzieciom, a teraz…”. A teraz odpalają się najmocniej wzorce. Wzorce, czyli innymi słowy demony przeszłości, schematy zachowań, „rozjechany” system wartości, który nawet nie jest Twój, może teraz odbijać się głośną czkawką. Łapiesz się na tym, że mówisz nie swoim głosem, że robisz coś zanim zdążysz pomyśleć, że to wszystko Cię przerasta.

Znowu to samo, ten sam ból, ten sam lęk, ta sama frustracja i koło toczy się dalej.

Chcę Ci powiedzieć, że jesteś OK!

Samo to, że to czytasz i dajesz sobie możliwość spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy – to pierwszy krok. Nie jesteś ideałem i nigdy nie będziesz – to nie wstyd! Nikt nie jest idealny i wszyscy mamy jakieś problemy i wszyscy radzimy sobie z nimi na różne sposoby, a czasem po prostu sobie nie radzimy. Jeżeli czujesz, że ostatni czas Cię przerósł, że nie ogarniasz emocji, że powtarzają się trudne zachowania Twoje lub Twoich bliskich i nie masz już sił to uwierz mi nie jesteś sam/a.

Często, w problemach, mamy takie przeświadczenie, że jesteśmy w tym sami, że to na pewno tylko ja się tak czuję. Co jeszcze bardziej wzmaga poczucie osamotnienia i bezsilności. Nie jesteś w tym sam/a! Zapraszamy Cię do udziału w webinarze z sesją pytań i odpowiedzi.

Dołącz do nas! Pomagając sobie udziałem w tym webinarze, pomagasz również Niebieskiej Linii! Wpłacasz cegiełkę i cały dochód wpływa bezpośrednio na konto Niebieskiej Linii IPZ.

Webinar III – Dziecięcy opór – Twoje dziecko jest ciągle na NIE często także NUDZI się?

Dziecięcy opór – Twoje dziecko jest ciągle na NIE często także NUDZI się?

O czym?

 • Jak być w prawdziwej łączności z dzieckiem?
 • Co robić, gdy dziecko jest wciąż na nie?
 • Co robić, gdy dziecko się nudzi?
 • Jak rozpoznawać potrzeby dziecka i jak za nimi naturalnie podążać w świecie, gdzie codzienność goni, gdzie tablet staje się darmową opiekunką, gdzie bardzo chcemy się rozwijać i stawać lepszymi rodzicami dla naszych dzieci, ale często zwyczajnie brak nam sił.
 • Jak działać w świecie, gdzie metod wychowawczych jest tak wiele, że sami gubimy się i nie wiemy co wybrać, co jest najlepsze dla nas? Jak to ogarnąć?

O tym właśnie będzie najbliższy webinar, jak dotrzeć do dzieci? Jak z nimi rozmawiać? Jak stwarzać im możliwości rozwoju? Jak stawiać granice? Jak dbać o relacje?

Dla kogo?

Dla rodziców poszukujących odpowiedzi, dla rodziców chcących się rozwijać, dla rodziców, którzy pragną zadbać o rodzinne relacje. Dla Rodziców, którzy wiedzą jak bardzo Niebieska Linia IPZ jest potrzebna i chcą Jej pomóc!!!

Webinar IV – Akcja KomunikACJA – czyli jak się dogadać?

Akcja KomunikACJA – czyli jak się dogadać?

 • Jak się komunikować i nie zwariować?
 • Jaka jest różnica między konfliktem realistycznym a nierealistycznym?
 • Czy można nawet w najbardziej stresujących okolicznościach doświadczyć wewnętrznego spokoju i jak to zrobić?

Żyjemy w czasach niezwykłego dobrobytu materialnego, jednak często okazuje się, że to nie

wystarcza, że to nie dobra materialne czynią nas szczęśliwymi, a relacje i nasza umiejętność

tworzenia dobrych, satysfakcjonujących, karmiących relacji.

Mamy wiele potrzeb, jednak często okazuję się, że mylimy je z zachciankami, w konsekwencji, powstaje w nas głęboki głód emocjonalny, który próbujemy zalepić na różne sposoby, często wymagając od naszych bliskich, aby to oni dopasowali się do nas.

Z codziennego doświadczenia w pracy z klientami widzimy jak bardzo pragniemy zmiany, tylko najlepiej, żeby to inni się zmieniali… Czy mamy prawo wymagać od innych zmiany, obwiniać problemami, czy też brać odpowiedzialność za samopoczucie partnerów? Jak znaleźć w tym wszystkim równowagę i nie zatracić siebie?

Webinar V – Do sedna. O wzorcach i przekonaniach: Dlaczego powinniśmy kochać nasze dzieci mniej? Prowokatywnie i rzeczowo

Do sedna. O wzorcach i przekonaniach: Dlaczego powinniśmy kochać nasze dzieci mniej? Prowokatywnie i rzeczowo

Czy potrafimy kochać bezwarunkowo? Dlaczego tak bardzo chcemy kontrolować? Dlatego, że większość z nas otrzymała w życiu miłość warunkową, taką na którą trzeba było zasłużyć, dobrymi stopniami, dobrym zachowaniem, właściwymi osiągnięciami…
Ponieważ sami byliśmy w taki sposób wychowywani, dalej w większości nieświadomie przekazujemy ten wzorzec naszym dzieciom.

Na co dzień pracujemy z rodzicami bardzo świadomymi, którzy przeczytali wiele książek, uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach rodzicielskich, jednak dalej czują, wiele trudnych emocji w kontakcie ze swoimi dziećmi – w kontakcie ze sobą…

Myślimy, że martwimy się tak bardzo, bo przecież jesteśmy rodzicami, wydaliśmy dzieci na świat, bardzo je kochamy i chcemy im nieba uchylić, żeby tylko były szczęśliwe. Wszyscy wokół mówią, że to jest ok, że tak się czujesz, że to jest normalne, no właściwie to nienormalne byłoby gdybyś się nie martwiła, martwisz się bo kochasz…

Spójrzmy jednak głębiej.

Czy zamartwianie się naprawdę jest oznaką miłości? Co tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić, aby nasze dzieci były szczęśliwe? Czy martwiąc się pomagamy naszym dzieciom? Czy czynimy je dzięki temu szczęśliwszymi, czy dzięki temu, że my się martwimy one czują się bardziej kochane?

Czują, zdecydowanie czują, ale niepokój i lęk i same ten lęk przejmują na siebie. Jeżeli matka się boi, nie ma zaufania do pań w przedszkolu, do świata, bo przecież coś złego może się wydarzyć, tak samo dziecko zaczyna odbierać swój świat wokół; Z niepewnością, lękiem, poczuciem zagrożenia.

Nie możemy uchronić dzieci przed wszystkim i nie takie jest nasze zadanie.
Ważne jest, aby nie przenosić na swoje dzieci własnych lęków, oczekiwań, swojego obrazu świata idealnego, zawodu idealnego, wyboru idealnej szkoły. Gdy to robimy znacznie ograniczamy potencjał dziecka. Narzucamy jedynie swoje schematy, swoje standardy. Robimy to z myślą o miłości, o dobrym wychowaniu, z chęcią wskazania dziecku drogi, bo przecież ono nie wie, przecież musimy je nauczyć, musimy mu pokazać…

Naprawdę musimy?

Naprawdę robimy to z miłości, czy raczej z lęku, że sobie bez nas nie poradzi, że jak nie pójdzie do tej super szkoły to potem nie dostanie się na studia. Jak się nie dostanie na studia, to potem nie znajdzie dobrej pracy itd. itp.

Czasy się zmieniły, edukacja natomiast zmieniła się prawie wcale. Największe firmy świata wcale nie potrzebują zatrudniać ludzi po najlepszych studiach, czy nawet w ogóle po studiach. Jeden z najlepiej płatnych zawodów na świecie to youtuber, czy potrzebujesz studiów, aby rozwijać się w tym kierunku?

Nasze dzieci potrzebują bezpieczeństwa, wolności i miłości bezwarunkowej (nie lęku i zamartwiania). A My dorośli nie będziemy im w stanie jej dać, dopóki sami jej nie doświadczymy na własnej skórze, dopóki sami nie wyjdziemy z przestarzałych przekonań i schematów, które do tej pory ograniczają nasze życie i sprawiają, że żyjemy w lęku.

Do sedna również z pomocą dla Niebieskiej Linii IPZ. Twoja cegiełka niesie konkretną poMoc. Dołącz do nas.

Webinar VI – Trudności i wyzwania dorastania. Kiedy świat przerasta możliwości i depresja wkrada się do naszej rodziny

Trudności i wyzwania dorastania. Kiedy świat przerasta możliwości i depresja wkrada się do naszej rodziny

Porozmawiamy o poważnej chorobie, jaką jest depresja. Zwrócimy uwagę na niepokojące sygnały wysyłane przez dziecko. Sprawdzimy czym zdrowy smutek różni się od depresji.

W dobie pandemii i „zdalności” w relacjach międzyludzkich każdemu z nas jest trudno. Jedni czują się znużeni, nic im się nie chce, tracą poczucie sensu i motywację do działań. Inni się boją – nie zawsze umiejąc określić czego. Czują lek o przyszłość, o przyjaźń, o życie…

Niektórzy się złoszczą, nie potrafią sobie znaleźć miejsca- są rozdrażnieni i pełni napięcia. Każdy próbuje na swój sposób przebrnąć przez tę sytuację…

Nie wszystkim się to udaje… Pojawiają się myśli rezygnacyjne, próby samobójcze.

Jakie czynniki o tym decydują i co zrobić, aby uchronić swoje dziecko przed depresją.

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać podczas webinaru.


Postaramy się także wesprzeć i dać garść praktycznych informacji rodzicom, którzy już mierzą się z problemem depresji swojego dziecka. Spróbujemy zobaczyć czego potrzebuje rodzina, w której choruje dziecko.

Całkowity wpływ za udział w webinarach przekazujemy na Niebieską Linię IPZ.

Twój udział równoznaczny jest z wpłatą darowizny w dowolnej kwocie

(minimalna kwota jednej cegiełki 50zł. 1 cegiełka = 1 webinar)

Zachęcamy do zakupu kilku cegiełek na konto Niebieskiej Linii IPZ.


Aby wziąć udział w webinarze

 1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dostępny na stronie webinaru.
 2. Wpłać cegiełkę na konto Niebieskiej Linii IPZ: 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander.
  W tytule wpisz „Darowizna NL i podaj 3 ostatnie cyfry numeru telefonu, który podajesz podczas rejestracji”. Przykład: Darowizna NL 865.
 3. Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty otrzymasz od nas maila zwrotnego z dostępem do pokoju webinarowego, maila otrzymasz najpóźniej w dniu wydarzenia.

W razie pytań lub wątpliwości wyślij maila na adres: magdalena.wiatrowska@familypower.edu.pl


Zapisy


O nas

Maja Kuźmicz. Jestem psycholożką od 2002 roku pracującą w obszarze przeciwdziałania przemocy. Jestem także superwizorką i trenerką warsztatu i treningu psychologicznego, posiadam certyfikat specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na co dzień zawodowo działam w Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Pracuję indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzę grupy rozwojowe, terapeutyczno-edukacyjne i szkoleniowe dla dorosłych i dzieci.Jestem kobietą z otwartą głową, z wiarą w ludzi i siłę ludzkiego umysłu. W moim życiu ważna jest muzyka, możliwość oglądania świata i taniec. Jestem mamą Poli i Szymka.

Joanna Kondrat: muzyk, autorka i wokalistka. Z wykształcenia filolożka angielska i dziennikarka. Laureatka Grand Prix i nagrody specjalnej radiowej Trójki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Twórczyni Niebieskiego Filmu i Niebieskiego Koncertu – wydarzeń dedykowanych walce z przemocą wobec kobiet. Jej Niebieski Film został uhonorowany Grand Prix na VI International Film Festival Prison Movie. Od 15 lat prowadzi szkolenia językowe i muzyczne. We współpracy z firmą Dariusz Łukawski Media prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych. Prywatnie – jest mamą 10-letniego Bruna.

Magdalena Wiatrowska: pedagożka, trenerka, coach. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany Coach w Conscious Coaching Institute założonym w Nowym Jorku przez Dr Shefali Tsabary. Pracuje z Rodzinami z całego świata od kilkunastu lat. W Polsce prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji a w nim 9-miesięczny głęboki proces rozwojowy w duchu Świadomego Rodzicielstwa. Pracuje holistycznie, bo wierzy w CUDa – integrację Ciała – Umysłu – Duszy. Organizuje konferencje, warsztaty dla szkół oraz firm prywatnych, a także rodzinne wyjazdy połączone z warsztatami Świadomego Rodzicielstwa, nauką języka angielskiego oraz uważności dla Dzieci i Dorosłych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.familypower.edu.pl oraz www.siegnijpomoc.pl. Jest mamą 9 letniego Adasia i 7 letniej Karolinki.