Webinar III – Dziecięcy opór – Twoje dziecko jest ciągle na NIE, często także NUDZI się?

Termin: 15.11.2021, g. 18:00

O czym?

• Jak być w prawdziwej łączności z dzieckiem?
  • Co robić, gdy dziecko jest wciąż na nie?
  • Co robić, gdy dziecko się nudzi?
  • Jak rozpoznawać potrzeby dziecka i jak za nimi naturalnie podążać w świecie, gdzie codzienność goni, gdzie tablet staje się darmową opiekunką, gdzie bardzo chcemy się rozwijać i stawać lepszymi rodzicami dla naszych dzieci, ale często zwyczajnie brak nam sił.
  • Jak działać w świecie, gdzie metod wychowawczych jest tak wiele, że sami gubimy się i nie wiemy co wybrać, co jest najlepsze dla nas? Jak to ogarnąć?

O tym właśnie będzie najbliższy webinar, jak dotrzeć do dzieci? Jak z nimi rozmawiać? Jak stwarzać im możliwości rozwoju? Jak stawiać granice? Jak dbać o relacje?

Dla kogo?

Dla rodziców poszukujących odpowiedzi, dla rodziców chcących się rozwijać, dla rodziców, którzy pragną zadbać o rodzinne relacje. Dla Rodziców, którzy wiedzą jak bardzo Niebieska Linia IPZ jest potrzebna i chcą Jej pomóc!!!

Nasz gość specjalny: Lekarz Monika Youssef Khalil

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy, obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zdobywała głównie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w trakcie licznych staży, kursów i warsztatów. Przeprowadza konsultacje psychiatryczne w języku polskim, angielskim, rosyjskim i arabskim.

Rodzice często zgłaszają się do psychologa lub psychiatry z dzieckiem, które przejawia zachowania takie jak wycofanie z życia rodzinnego i rówieśniczego, drażliwość, wybuchy złości, pogorszenie wyników w nauce, trudności z koncentracją uwagi i pamięcią, unikanie obowiązków szkolnych. Zachowania te mogą wskazywać na trudności adaptacyjne związane z pandemią ale również mogą oznaczać pojawienie się zaburzeń depresyjnych, lękowych lub innych zaburzeń psychiatrycznych u dziecka. Warto, aby rodzic miał świadomość kiedy dziecko potrzebuje konsultacji specjalisty, jak wspierać dzieci w chwilach okazywania złości lub buntu, oraz jak może pomóc psychiatra i czy jest to tylko farmakoterapia.

Twój udział równoznaczny jest wpłatą darowizny w dowolnej kwocie (1 cegiełka = minimum 50 zł) zachęcamy do zakupu większej ilości cegiełek na konto Niebieskiej Linii IPZ:

32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander

Aby wziąć udział w webinarze

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dostępny poniżej.
  2. Wpłać cegiełkę na konto Niebieskiej Linii IPZ. W tytule wpisz “Darowizna NL i podaj 3 ostatnie cyfry numeru telefonu, który podajesz podczas rejestracji”. Przykład: Darowizna NL 865, numer konta –
    Niebieska Linia IPZ: 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander
  3. Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty otrzymasz od nas maila zwrotnego z dostępem do pokoju webinarowego, maila otrzymasz najpóźniej w dniu wydarzenia.
  4. OSOBY, KTÓRE WPŁACIŁY CEGIEŁKĘ OTRZYMAJĄ DOSTĘP DO NAGRANIA W DNIU WYDARZENIA, ALE MOŻESZ RÓWNIEŻ DOKUPIĆ DOSTĘP DO WEBINARÓW, KTÓRE JUŻ SIĘ ODBYŁY; Dokonaj tylko wpłaty i prześlij potwierdzenie na poniższy adres mailowy, a mailu zwrotnym otrzymasz dostęp do wybranych nagrań. Całą listę znajdziesz tutaj: https://www.familypower.edu.pl/category/niebieska-linia/

W razie pytań lub wątpliwości wyślij maila na adres: magdalena.wiatrowska@familypower.edu.pl

Wypełnij formularz

O nas

Maja Kuźmicz. Jestem psycholożką od 2002 roku pracującą w obszarze przeciwdziałania przemocy. Jestem także superwizorką i trenerką warsztatu i treningu psychologicznego, posiadam certyfikat specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na co dzień zawodowo działam w Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Pracuję indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzę grupy rozwojowe, terapeutyczno-edukacyjne i szkoleniowe dla dorosłych i dzieci.Jestem kobietą z otwartą głową, z wiarą w ludzi i siłę ludzkiego umysłu. W moim życiu ważna jest muzyka, możliwość oglądania świata i taniec. Jestem mamą Poli i Szymka.

Joanna Kondrat: muzyk, autorka i wokalistka. Z wykształcenia filolożka angielska i dziennikarka. Laureatka Grand Prix i nagrody specjalnej radiowej Trojki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Twórczyni Niebieskiego Filmu i Niebieskiego Koncertu – wydarzeń dedykowanych walce z przemocą wobec kobiet. Jej Niebieski Film został uhonorowany Grand Prix na VI International Film Festival Prison Movie. Od 15 lat prowadzi szkolenia językowe i muzyczne. We współpracy z firmą Dariusz Łukawski Media prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych. Prywatnie – jest mamą 10-letniego Bruna.

Magdalena Wiatrowska: coach, trenerka, pedagożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany Coach w Conscious Coaching Institute założonym w Nowym Jorku przez Dr Shefali Tsabary. Pracuje z Rodzinami z całego świata od kilkunastu lat. W Polsce prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji a w nim 9-miesięczny głęboki proces rozwojowy w duchu Świadomego Rodzicielstwa. Pracuje holistycznie, bo wierzy w CUDa – integrację Ciała – Umysłu – Duszy. Organizuje konferencje, warsztaty dla szkół oraz firm prywatnych, a także rodzinne wyjazdy połączone z warsztatami Świadomego Rodzicielstwa, nauką języka angielskiego oraz uważności dla Dzieci i Dorosłych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.familypower.edu.pl oraz www.siegnijpomoc.pl. Prywatnie jest żoną oraz mamą 9 letniego Adasia i 7 letniej Karolinki.