Webinar II – W potrzasku wrzasku – pogłębiamy kontekst świadomej pracy z emocjami

Termin: 31.05.2021, g. 18:00

Webinar będzie nagrany i osoby zarejestrowane na wydarzenie otrzymają dostęp do nagrania.

Gościem specjalnym dzisiejszego wydarzenia będzie:

Lekarz Medycyny Rodzinnejlek. Jadwiga Kłapa-Zarecka

Specjalista Medycyny Rodzinnej, Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Polsce, m.in. w oddziale pediatrii, żywienia i chorób metabolicznych Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Praskiego, w kilku oddziałach Szpitala Czerniakowskiego, w kilku przychodniach Centrum Medyczno- Diagnostycznego oraz na wakacyjnych stażach za granicą m.in. w renomowanym szpitalu Hadassa Ein Karem w Jerozolimie (Izrael).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

W wolnych chwilach, w ramach wspołpracy z PTMR nagrywam podcasty dla lekarzy z najnowszymi wytycznymi.

Muzyka jest moją największą miłością. Wierzę w jej lecznicze właściwości, dlatego od czasu do czasu goszczę w przeróżnych miejscach z muzyczną wizytą domową.

W sytuacjach konfliktowych często sposób odbierania rzeczywistości jest mocno zaburzony przez silne emocje. Zwłaszcza w tak niepewnych czasach, w których obecnie żyjemy. Demony przeszłości powracają, wiele razy słyszałyśmy: „ … nie mogę uwierzyć, że znowu to zrobiłam…”, „…nie mogę uwierzyć, że zachowałam się dokładnie jak moja matka”, „obiecywałam sobie, że nigdy nie zrobię tego własnym dzieciom, a teraz…”. A teraz odpalają się najmocniej wzorce. Wzorce, czyli innymi słowy demony przeszłości, schematy zachowań, „rozjechany” system wartości, który nawet nie jest Twój, może teraz odbijać się głośną czkawką. Łapiesz się na tym, że mówisz nie swoim głosem, że robisz coś zanim zdążysz pomyśleć, że to wszystko Cię przerasta.

Znowu to samo, ten sam ból, ten sam lęk, ta sama frustracja i koło toczy się dalej.

Chcę Ci powiedzieć, że jesteś OK!

Samo to, że to czytasz i dajesz sobie możliwość spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy – to pierwszy krok. Nie jesteś ideałem i nigdy nie będziesz – to nie wstyd! Nikt nie jest idealny i wszyscy mamy jakieś problemy i wszyscy radzimy sobie z nimi na różne sposoby, a czasem po prostu sobie nie radzimy. Jeżeli czujesz, że ostatni czas Cię przerósł, że nie ogarniasz emocji, że powtarzają się trudne zachowania Twoje lub Twoich bliskich i nie masz już sił to uwierz mi nie jesteś sam/a.

Często, w problemach, mamy takie przeświadczenie, że jesteśmy w tym sami, że to na pewno tylko ja się tak czuję. Co jeszcze bardziej wzmaga poczucie osamotnienia i bezsilności. Nie jesteś w tym sam/a! Zapraszamy Cię do udziału w webinarze z sesją pytań i odpowiedzi.

Dołącz do nas! Pomagając sobie udziałem w tym webinarze, pomagasz również Niebieskiej Linii! Wpłacasz cegiełkę i cały dochód wpływa bezpośrednio na konto Niebieskiej Linii IPZ.

Otwieramy również przestrzeń na Wasze pytania.

Twój udział równoznaczny jest wpłatą darowizny w dowolnej kwocie (1 cegiełka = minimum 50 zł) zachęcamy do zakupu większej ilości cegiełek na konto Niebieskiej Linii IPZ:

32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander

Aby wziąć udział w webinarze

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dostępny poniżej.
  2. Wpłać cegiełkę na konto Niebieskiej Linii IPZ. W tytule wpisz “Darowizna NL i podaj 3 ostatnie cyfry numeru telefonu, który podajesz podczas rejestracji”. Przykład: Darowizna NL 865, numer konta –
    Niebieska Linia IPZ: 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123 Bank Santander
  3. Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty otrzymasz od nas maila zwrotnego z dostępem do pokoju webinarowego, maila otrzymasz najpóźniej w dniu wydarzenia.
  4. OSOBY, KTÓRE WPŁACIŁY CEGIEŁKĘ OTRZYMAJĄ DOSTĘP DO NAGRANIA PO WYDARZENIU.

W razie pytań lub wątpliwości wyślij maila na adres: magdalena.wiatrowska@familypower.edu.pl

Wypełnij formularz

O nas

Maja Kuźmicz. Jestem psycholożką od 2002 roku pracującą w obszarze przeciwdziałania przemocy. Jestem także superwizorką i trenerką warsztatu i treningu psychologicznego, posiadam certyfikat specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na co dzień zawodowo działam w Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Pracuję indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzę grupy rozwojowe, terapeutyczno-edukacyjne i szkoleniowe dla dorosłych i dzieci.Jestem kobietą z otwartą głową, z wiarą w ludzi i siłę ludzkiego umysłu. W moim życiu ważna jest muzyka, możliwość oglądania świata i taniec. Jestem mamą Poli i Szymka.

Joanna Kondrat: muzyk, autorka i wokalistka. Z wykształcenia filolożka angielska i dziennikarka. Laureatka Grand Prix i nagrody specjalnej radiowej Trojki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Twórczyni Niebieskiego Filmu i Niebieskiego Koncertu – wydarzeń dedykowanych walce z przemocą wobec kobiet. Jej Niebieski Film został uhonorowany Grand Prix na VI International Film Festival Prison Movie. Od 15 lat prowadzi szkolenia językowe i muzyczne. We współpracy z firmą Dariusz Łukawski Media prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych. Prywatnie – jest mamą 10-letniego Bruna.

Magdalena Wiatrowska: coach, trenerka, pedagożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany Coach w Conscious Coaching Institute założonym w Nowym Jorku przez Dr Shefali Tsabary. Pracuje z Rodzinami z całego świata od kilkunastu lat. W Polsce prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji a w nim 9-miesięczny głęboki proces rozwojowy w duchu Świadomego Rodzicielstwa. Pracuje holistycznie, bo wierzy w CUDa – integrację Ciała – Umysłu – Duszy. Organizuje konferencje, warsztaty dla szkół oraz firm prywatnych, a także rodzinne wyjazdy połączone z warsztatami Świadomego Rodzicielstwa, nauką języka angielskiego oraz uważności dla Dzieci i Dorosłych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.familypower.edu.pl oraz www.siegnijpomoc.pl. Prywatnie jest żoną oraz mamą 9 letniego Adasia i 7 letniej Karolinki.